speaker

Raquel Villar

Sommelier

Volám sa Raquel Villar Capellán a som podnikateľkou so sídlom v Španielsku vášnivo sa zaoberajúcou šírením zaujímavostí a poznatkov, ktoré môže v súčastnosti ponúknuť stredozemná diéta, či už z pohľadu vedy alebo jednoducho gastronomického zážitku, ale hlavne všetkého čoho stredobodom pozornosti je Extra Panenský Olivový Olej.

Ako poľnohospodárska inžinierka som pracovala v I+D v oblasti pestovania a kultivácie olív, zaoberajúc sa štúdiami potvrdzujúcimi ich uplatnenie a význam ako nenahraditeľný prvok zdravého stravovania a zároveň spojenca v boji proti „chorobám dnešnej civilizácie“ ako sú rakovina, Alzheimer, kardiovaskulárne choroby a iné.

A vďaka rastúcej túžbe po nových neustále sa aktualizujúcich poznatkoch som sa dopracovala na pozíciu someliérky EPOO aby som dnes mohla ponúknuť tie najlepšie služby nielen mojim zákazníkom ale i každému, kto sa chce naučiť niečo viac o tomto „tekutom zlate“.

Špecializácia

PROJEKT

Princípy, na ktorom sa zakladá moja podnikateľská činnosť sú nasledovné:

Prvý spočíva v priamej selekcii tých najlepších španielskych EPOO priamo na mieste ich pôvodu, periodicky navštevujúc iba lisovne spĺňajúce tie najprísnejšie kritériá kvality nielen počas výrobného procesu ale i starostlivosťou o stromy, pôdu, vodu a všetko čo zahŕňa ekosystém ako taký. V týchto lisovniach a olivových hájoch stretávam ľudí ktorých vášeň a prístup k práci sa akoby zázračne odzrkadľuje na konečnom výsledku v podobe pečate, ktorú by sme darmo hľadali na čomsi čo nebolo robené s presvedčením a láskou.

A druhý princíp, ponúknuť komukoľvek kto prejaví záujem o EPOO ako súčasť zdravého životného štýlu, či už ide o zvedavého laika, ktorého vášňou je varenie, o športovkyňu so záujmom o svoju diétu alebo kuchára či kuchárku hľadajúcich nové nápady a kombinácie v každodennom zdokonaľovaní svojho remesla, možnosť dozvedieť sa viac, napríklad účasťou na riadených ochutnávkach kde sa exotické vôňe a chute podieľajú na objavení nových rozmerov obohacujúcich vytúžený gastronomický zážitok, kde sa môžete naučiť rozpoznávať rozdiely medzi olejmi lisovanými z odlišných odrôd, nájsť spôsob ich snúbenia v našej či medzinárodnej kuchyni . Prejsť sa fascinujúcim svetom súťaží akými sú EVOOLEUM, FLOS OLEI, IBEROLEUM a iné, na ktorých sa udeľujú ceny podľa prísnych meradiel a každoročne publikujú katalógy prinášajúce tie najpodrobnejšie informácie vrátane analýz a popisov organoleptických vlastností olejov z celého sveta, spoznať najnovšie vedecké objavy o tom prečo je EPOO jedným z piatich najzdravších zložiek výživy na svete.

PONÚKAME:

Jedinečný zážitok plný senzorických prekvapení.

Hedonické degustácie v spolupráci so sommelierom pôsobiacim v jednej z najnavštevovanejších vinoték a reštaurácií v Bratislave, zamerané na snúbenie EPOO s vínom, s prvotnými surovinami našej i stredozemnej kuchyne, na úžasnú schopnosť extra panenského olivového oleja zmnohonásobniť intenzitu organoleptických vlastností vybraných jedál,...

Technické degustácie špeciálne zamerané na profesionálov pôsobiacich v reštauračnej oblasti , obsahujúce pestrú paletu rád a nápadov nielen o tom ako obohatiť ponuku v ich prevádzkach ale i využiť najmodernejšie poznatky zo sveta gastronómie a dozvedieť sa o posledných trendoch týkajúcich sa zdravého stravovania.

Personalizovanú poradenskú činnosť pre obchody a prevádzky pri výbere a nákupe EPOO.

Personalizované degustácie či gastronomické eventy pre firmy ponúkajúce svojim zamestnancom benefity založené na zdravej výžive a životnom štýle.

Eventy, degustácie a poradenskú činnosť ponúkame podľa požiadaviek v nasledujúcich jazykoch: slovenskom, anglickom, španielskom, talianskom a ruskom.

kde sme

KONTACKT